Personal

Klasslärare och mentorer

Anneli Borg, förskollärare
aborg@swedishschool.org.uk

Anders Heljeberg, förskollärare
aheljeberg@swedishschool.org.uk

Camilla Ottosson, vik. förskoleklass
cottosson@swedishschool.org.uk

Moa-Lill Momark,  förskollärare
mmomark@swedishschool.org.uk

Ellen Nordström, lärare
enordstrom@swedishschool.org.uk

Petra Ström, (mammaledig)
pstrom@swedishschool.org.uk

Pernilla Norrlander, klasslärare årskurs 1
pnorrlander@swedishschool.org.uk

Rebecca Ekman Gay, klasslärare år 2
rekmangay@swedishschool.org.uk

Katarina Lantz Dretnik, klasslärare år 3
klantzdretnik@swedishschool.org.uk

Camilla Errestad, mentor år 4
cerrestad@swedishschool.org.uk

Peter Palm, mentor år 5
ppalm@swedishschool.org.uk

Bjarne Hustad, mentor år 6
bhustad@swedishschool.org.uk

Lisa Lindblad, mentor år 7
llindblad@swedishschool.org.uk

Linda Lindberg, mentor år 7
llindberg@swedishschool.org.uk

Angelina Saar, mentor år 8
asaar@swedishschool.org.uk

Charlie Maguire, mentor år 8
cmaguire@swedishschool.org.uk

Christine Hinchcliffe, mentor år 9
chinchcliffe@swedishschool.org.uk

Tommy Martinsson, mentor år 9
tmartinsson@swedishschool.org.uk

 

Ämneslärare

Ginette Grimes, bild
ggrimes@swedishschool.org.uk

Sören Visholm, wood work & facilities manager
svisholm@swedishschool.org.uk

Maria Dominguez, spanska
mdominguez@swedishschool.org.uk

Jenny Thomas de Cruz, franska

jthomasdecruz@swedishschool.org.uk

Christine Hinchliffe, engelska
chinchliffe@swedishschool.org.uk

Martina Brierly, tyska
mbrierly@swedishschool.org.uk

Pat Oliviera, engelska
poliveira@swedishschool.org.uk

Angelina Saar, textil
asaar@swedishschool.org.uk

Will Shirley, musik
wshirley@swedishschool.org.uk

Malin Hawkins, lärare
mhawkins@swedishschool.org.uk

Linda Lindberg, speciallärare svenska
llindberg@swedishschool.org.uk

Administration och övrig personal

Annika Simonsson Berqvist , rektor
abergqvist@swedishschool.org.uk

Elving Ferm Anette, ekonom
aelvingferm@swedishschool.org.uk

Maria Carlén, administratör
office@swedischschool.org.uk

Linda Liljeblad, skolsköterska
lliljeblad@swedishschool.org.uk

Gunnar Sundström, kock
gsundstrom@swedishschool.org.uk

Andreas Palm, kök