Personal

Staff

Héléne Borg,   N2
naturkunskap, biologi, kemi, geografi
hborg@swedishschool.org.uk

Pat Oliviera, Ek1 N1 S1
engelska, humanistisk och samhällsvetenskaplig specialisering
poliveira@swedishschool.org.uk

Karin Halvarsson, Ek1 N1 S1
matematik & ansvarig för SchoolSoft på gymnasiet
khalvarsson@swedishschool.org.uk

Fanny Häggström, S2a
svenska, retorik
fhaggstrom@swedishschool.org.uk

Camilla Malmer,  S2b
franska, psykologi, sociologi, ledarskap och organisation
cmalmer@swedishschool.org.uk

Martina Brierly,  S2b
tyska
mbrierly@swedishschool.org.uk

Jane Simmons, S2a
engelska, kultur- och idéhistoria, humanistisk och samhällsvetenskaplig specialisering
jsimmonds@swedishschool.org.uk

Mia Lind, Ek2
religionskunskap, geografi, entreprenörskap

mlind@swedishschool.org.uk

Karl Liljas,  Ek3, S3
historia, kultur- och idéhistoria, filosofi, engelska, fotografisk bild
kliljas@swedishschool.org.uk

Kerstin Jonas,  Ek3, S3
samhällskunskap, internationella relationer
kjonas@swedishschool.org.uk

Simon Tjerngren, N2
matematik, fysik
stjerngren@swedishschool.org.uk

Katarina Mets, Ek2
företagsekonomi, entreprenörskap och företagande, juridik
kmets@swedishschool.org.uk

Maria Dominguez, Ek2
spanska
mdominguez@swedishschool.org.uk

Charlie Maguire
idrott
cmaguire@swedishschool.org.uk

Administration

Jenny Abrahamsson
Biträdande rektor med ansvar för gymnasiet
jabrahamsson@swedishschool.org.uk
+44(0)78 25 331005

Anette Elving Ferm
Ekonomiansvarig
aelvingferm@swedishschool.org.uk

Malin Edsbagge
Värdfamiljssamordnare
medsbagge@swedishschool.org.uk

Kurator

Helena Raber
hraber@swedishschool.org.uk
+44(0)77 85  226250